Ohita valikko

Paikallisyksiköiden yhteystiedot

A–N

Etelä-Pohjanmaan lomituspalveluyksikkö

Kurikan kaupunki, PL 12, 61601 JALASJÄRVI

Lomituspalvelupäällikkö Piia Kesti, puh. 044 550 2873, piia.kesti (at) kurikka.fi

Alue: Alajärvi, Alavus, Isojoki, Kauhajoki, Kauhava, Karijoki, Kristiinankaupunki, Kuortane, Kurikka, Ilmajoki, Isokyrö, Laihia, Lapua, Seinäjoki, Soini, Teuva, Vimpeli, Ähtäri

Etelä-Suomen lomituspalvelut

Sysmän kunta, Valittulantie 5, 19700 SYSMÄ

Lomituspalvelujohtaja Taina Blomqvist, puh. 044 713 4514, taina.blomqvist (at) sysma.fi

Alue: Asikkala, Askola, Espoo, Forssa, Hartola, Hamina, Hattula, Hausjärvi, Heinola, Helsinki, Hollola, Humppila, Hyvinkää, Hämeenlinna, Iitti, Janakkala, Jokioinen, Joutsa, Järvenpää, Karkkila, Kerava, Kotka, Kouvola, Kuhmoinen, Kärkölä, Lahti, Lapinjärvi, Loppi, Loviisa, Luhanka, Miehikkälä, Myrskylä, Mäntsälä, Nurmijärvi, Orimattila, Padasjoki, Pertunmaa, Pornainen, Porvoo, Pukkila, Pyhtää, Riihimäki, Sipoo, Somero, Sysmä, Tammela, Toivakka, Tuusula, Vantaa, Vihti, Virolahti, Ypäjä

Haapaveden kaupunki

Haapaveden kaupunki, PL 40, 86601 HAAPAVESI

Lomituspalvelupäällikkö Tuija Naakka, puh. 044 759 1317, tuija.naakka (at) haapavesi.fi

Alue: Haapavesi, Oulainen, Raahe

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut, PL 10, 74101 IISALMI

Lomatoimenjohtaja Heli Aamuvuori, puh. 040 543 49 10, heli.aamuvuori (at) iisalmi.fi

Alue: Iisalmi, Kiuruvesi, Lapinlahti, Sonkajärvi, Vieremä

Kaakkois-Suomen lomituspalvelut

Mikkelin kaupunki, Kunnanmäki 7, 50600 MIKKELI

Lomituspalvelupäällikkö Liisa Heino, puh. 044 781 1364, liisa.heino (at) mikkeli.fi

Alue: Enonkoski, Imatra, Hirvensalmi, Joroinen, Juva, Kangasniemi, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Mikkeli, Mäntyharju, Parikkala, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale, Savonlinna, Sulkava, Taipalsaari

Kalajoen kaupunki

Kalajoen kaupunki, Kalajoentie 5, 85100 KALAJOKI

Lomatoimenjohtaja Hanna Nikupaavo, puh. 08 46 911, hanna.nikupaavo (at) kalajoki.fi

Alue: Kalajoki, Alavieska, Merijärvi, Pyhäjoki

Kankaanpään kaupunki

Kankaanpään kaupunki/Honkajoen virastotalo, Porhontie 5, 38950 HONKAJOKI

Lomituspalvelujohtaja Sirpa Poikelispää, puh. 050 577 5219, sirpa.poikelispaa(at)kankaanpaa.fi

Alue: Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kihniö, Merikarvia, Parkano, Pomarkku, Pori, Siikainen, Ulvila

Kaustisen kunta

Kaustisen kunta, PL 10, 69601 KAUSTINEN

Lomituspalvelupäällikkö Carita Söderbacka, puh. 050 318 0346, carita.soderbacka (at) kaustinen.fi

Alue: Kaustinen, Perho, Veteli, Halsua

Keuruun kaupunki

Keuruun kaupunki, Multiantie 5, 42700 KEURUU

Lomituspäällikkö Arja Kolu puh. 0400 389 525, arja.kolu (at) keuruu.fi

Alue: Keuruu, Hankasalmi, Jyväskylä, Jämsä, Karstula, Kannonkoski, Konnevesi, Kinnula, Kivijärvi, Kyyjärvi, Laukaa, Multia, Muurame, Mänttä-Vilppula, Petäjävesi, Pihti-pudas, Saarijärvi, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut, Maaningantie 32, 71750 MAANINKA

Lomituspalvelujohtaja Mirja Jestoi, puh. 044 748 8215, mirja.jestoi (at) kuopio.fi

Alue: Kuopio, Heinävesi, Kaavi, Keitele, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto

Liperin kunta, lomituspalvelut

Liperin kunta, lomituspalvelut, Kirkkotie 5, 83400 VIINIJÄRVI

Lomituspäällikkö vs. Salla Heinonen, puh. 040 105 4040, salla.heinonen (at) tohmajarvi.fi

Alue: Liperi, Ilomantsi, Joensuu, Kontiolahti, Outokumpu, Polvijärvi

Muhoksen kunta

Muhoksen kunta, PL 39, 91501 MUHOS

Lomituspalvelujohtaja Seija Virkkala, puh. 044 497 0801, seija.virkkala (at) muhos.fi

Alue: Muhos, Hailuoto, Ii, Kempele, Liminka, Lumijoki, Oulu, Pudasjärvi, Siikajoki,  Tyrnävä, Utajärvi

Nivalan kaupunki

Nivalan kaupunki, PL 10, 85501 NIVALA

Lomituspalvelujohtaja Markus Rauma, puh. 040 344 7260, markus.rauma (at) nivala.fi

Alue: Nivala, Sievi, Ylivieska

P–S

Pedersöre avbytarservice

Pedersöre avbytarservice, Skrufvilagatan 2, 68910 BENNÄS

Chef för avbytarservicen Hanna Björk, puh. 06 785 0160, hanna.bjork(at)pedersore.fi

Alue: Pedersöre, Kokkola, Korsnäs, Kruunupyy, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö, Kunnantie 1, 75700 VALTIMO

Vt. lomituspalvelupäällikkö Riitta Juntunen, puh. 040 104 1010, riitta.juntunen(at)nurmes.fi

Alue: Juuka, Lieksa, Nurmes

Posion kunta

Posion kunta, Kirkkotie 1, 97900 POSIO

Lomituspäällikkö Janne Pätsi, puh. 040 801 2222, janne.patsi (at) posio.fi

Alue: Posio, Kuusamo, Taivalkoski

Reisjärven kunta

Reisjärven kunta, Reisjärventie 8 A, 85900 REISJÄRVI

Lomatoimenjohtaja Urpo Åvist, puh. 040 300 8225, urpo.avist (at) reisjarvi.fi

Alue: Reisjärvi, Haapajärvi, Kärsämäki, Pyhäjärvi

Ristijärven kunta

Ristijärven kunta, Aholantie 25, 88400 RISTIJÄRVI

Lomituspäällikkö Merja Kemppainen, puh. 044 715 9360, merja.kemppainen (at) ristijarvi.fi

Alue: Ristijärvi, Hyrynsalmi, Paltamo, Puolanka, Suomussalmi

Sallan kunta

Sallan kunta, Postipolku 3, 98900 SALLA

Lomituspäällikkö Henna Moilanen, 040 506 1563, henna.moilanen(at)salla.fi

Alue: Salla, Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski

Sastamalan lomituspalvelut

Sastamalan lomituspalvelut, Uotsolantie 49, 38460 SASTAMALA

Lomituspalvelupäällikkö Sakari Eerola, puh. 050 383 0633 sakari.eerola(at)sastamala.fi

Alue: Sastamala, Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Pälkäne, Ruovesi, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut, Hallintotie 5, 92700 KESTILÄ

Lomituspalvelujohtaja Merja Koistinen, puh. 044 511 8236, merja.koistinen(at)siikalatva.fi

Alue: Siikalatva, Pyhäntä, Vaala, Kajaanista Vuolijoen alue

Sodankylän kunta

Sodankylän kunta, PL 60, 99601 SODANKYLÄ

Maaseutupäällikkö Eini Kivilompolo, puh. 040 548 1674, eini.kivilompolo (at) sodankyla.fi

Alue: Sodankylä, Enontekiö, Inari, Kittilä, Utsjoki

Sotkamon kunta

Sotkamon kunta, Markkinatie 1, 88600 SOTKAMO

Lomituspäällikkö Eeva Halonen, puh. 044 750 2171, eeva.halonen (at) sotkamo.fi

Alue: Sotkamo, Kuhmo, Kajaani lukuun ottamatta Vuolijoen aluetta (Vuolijoen aluetta hoitaa Siikalatvan paikallisyksikkö)

T–Y

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut, Järnefeltintie 1, 82600, TOHMAJÄRVI

Lomituspäällikkö Salla Heinonen, puh. 040 105 4040, salla.heinonen (at) tohmajarvi.fi

Alue: Tohmajärvi, Joensuu, Kitee, Rääkkylä

Toholammin kunta

Toholammin kunta, Lampintie 5, 69300 TOHOLAMPI

Lomituspalvelujohtaja Sanna Niemi, puh. 040 150 5220, sanna.niemi (at) toholampi.fi

Alue: Toholampi, Kannus, Lestijärvi sekä Kokkolan kaupungista Ullavan, Kälviän ja Lohtajan alueet

Vehmaan lomituspalvelut

Vehmaan kunta, Mynämäentie 121, 23200 VINKKILÄ

Lomitustoimenjohtaja Pirjo Mäntynen, puh. 050 408 7471, pirjo.mantynen (at) vehmaa.fi

Alue: Aura, Eura, Eurajoki, Harjavalta, Huittinen, Kokemäki, Kustavi, Laitila, Loimaa, Masku, Mynämäki, Naantali, Nakkila, Nousiainen, Oripää, Punkalaidun, Pyhäranta, Pöytyä, Raisio, Rauma, Rusko, Säkylä, Taivassalo, Uusikaupunki, Vehmaa

Ylitornion kunta

Ylitornion kunta, Alkkulanraitti 55, 95601 YLITORNIO

Lomituspalvelupäällikkö Teija Kannala, puh. 040 487 7247, teija.kannala (at) ylitornio.fi

Alue: Ylitornio, Kemi, Keminmaa, Kolari, Muonio, Pello, Ranua, Rovaniemi, Simo, Tervola, Tornio

Ota yhteyttä

Soita asiakaspalveluumme 029 435 2650

Lähetä suojattua sähköpostia

Hae Mela-asiamiestä

Anna palautetta

Jätä yhteydenottopyyntö