Ohita valikko

Paikallisyksiköiden yhteystiedot

A–N

Alajärven kaupunki

Alajärven kaupunki, Alvar Aallon tie 1, 62900 ALAJÄRVI

Vt. lomatoimenjohtaja Sirpa Haukilehto, puh. 06 2412 2617, sirpa.haukilehto (at) alajarvi.fi

Alue: Alajärvi, Soini, Vimpeli

Alavuden kaupunki

Alavuden kaupunki, Kuulantie 6, 63300 ALAVUS,

Lomituspalvelupäällikkö Mari Ylinen, puh. 040 541 4052, mari.ylinen (at) alavus.fi

Alue: Alavus, Kuortane, Ähtäri

Haapaveden kaupunki

Haapaveden kaupunki, PL 40, 86601 HAAPAVESI

Lomituspalvelupäällikkö Tuija Naakka, puh. 044 759 1317, tuija.naakka (at) haapavesi.fi

Alue: Haapavesi, Oulainen, Raahe

Hämeenlinnan kaupunki, Maatalous- ja lomituspalvelut

Hämeenlinnan kaupunki, Maatalous- ja lomituspalvelut, Wetterhoffinkatu 2, 13100 HÄMEENLINNA

Maatalous- ja lomituspäällikkö Kaisa Tyrni, puh. 040 869 6423, kaisa.tyrni (at) hameenlinna.fi

Alue: Hämeenlinna, Hattula, Hausjärvi, Hyvinkää, Janakkala, Karkkila, Loppi, Riihimäki, Vihti

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut, PL 10, 74101 IISALMI

Lomatoimenjohtaja Heli Aamuvuori, puh. 040 543 49 10, heli.aamuvuori (at) iisalmi.fi

Alue: Iisalmi, Kiuruvesi, Lapinlahti, Sonkajärvi, Vieremä

Kalajoen kaupunki

Kalajoen kaupunki, Kalajoentie 5, 85100 KALAJOKI

Lomatoimenjohtaja Hanna Nikupaavo, puh. 08 46 911, hanna.nikupaavo (at) kalajoki.fi

Alue: Kalajoki, Alavieska, Merijärvi, Pyhäjoki

Kankaanpään kaupunki

Kankaanpään kaupunki/Honkajoen virastotalo, Porhontie 5, 38950 HONKAJOKI

Lomituspalvelujohtaja Sirpa Poikelispää, puh. 050 577 5219, sirpa.poikelispaa(at)kankaanpaa.fi

Alue: Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kihniö, Merikarvia, Parkano, Pomarkku, Pori, Siikainen, Ulvila

Kauhavan lomatoimi

Kauhavan lomatoimi, Päämajantie 6, 62375 Ylihärmä

Lomituspalvelupäällikkö Pirjo Luoma, 040 4823 377, pirjo.luoma(at)kauhava.fi

Alue: Kauhava, Evijärvi, Lappajärvi

Kauhajoen maatalouslomituksen paikallisyksikkö

Kauhajoen maatalouslomituksen paikallisyksikkö, Teknologiapuisto 1, 61800 Kauhajoki.

Lomatoimensihteeri Anna-Maija Ketola, puh. 040 565 6025, anna-maija.ketola(at)kauhajoki.fi

Alue: Isojoki, Kauhajoki, Karijoki, Kristiinankaupunki, Teuva

Kaustisen kunta

Kaustisen kunta, PL 10, 69601 KAUSTINEN

Lomituspalvelupäällikkö Carita Söderbacka, puh. 050 318 0346, carita.soderbacka (at) kaustinen.fi

Alue: Kaustinen, Perho, Veteli, Halsua

Keuruun kaupunki

Keuruun kaupunki, Multiantie 5, 42700 KEURUU

Lomituspäällikkö Arja Kolu puh. 0400 389 525, arja.kolu (at) keuruu.fi

Alue: Keuruu, Hankasalmi, Jyväskylä, Jämsä, Karstula, Kannonkoski, Konnevesi, Kinnula, Kivijärvi, Kyyjärvi, Laukaa, Multia, Muurame, Mänttä-Vilppula, Petäjävesi, Pihti-pudas, Saarijärvi, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski

Kouvolan kaupunki

Kouvolan kaupunki, Vanhamaantie 17, 47200 ELIMÄKI

Lomituspalvelujohtaja Mervi Taimisto, puh. 020 615 4726, mervi.taimisto (at) kouvola.fi

Alue: Kouvola, Hamina, Iitti, Kotka, Lahti, Miehikkälä, Orimattila, Pyhtää, Virolahti, Loviisasta Ruotsinpyhtään alue

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut, Maaningantie 32, 71750 MAANINKA

vs. Lomituspalvelujohtaja Tiina Laakso, puh. 044 748 8215, tiina.laakso (at) kuopio.fi

Alue: Kuopio, Heinävesi, Kaavi, Keitele, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto

Kurikan kaupunki

Kurikan kaupunki, PL 12, 61601 JALASJÄRVI

Lomituspalvelupäällikkö Piia Kesti, puh. 044 550 2873, piia.kesti(at)kurikka.fi

Alue: Kurikka, Ilmajoki, Isokyrö, Laihia, Lapua, Seinäjoki

Liperin kunta, lomituspalvelut

Liperin kunta, lomituspalvelut, Kirkkotie 5, 83400 VIINIJÄRVI

Lomituspäällikkö vs. Salla Heinonen, puh. 040 105 4040, salla.heinonen (at) tohmajarvi.fi

Alue: Liperi, Ilomantsi, Joensuu, Kontiolahti, Outokumpu, Polvijärvi

Loviisan kaupunki

Loviisan kaupunki, Bäckasinkuja 1, 07880 LILJENDAL

Vt. Lomituspalvelupäällikkö Kaisu-Maija Nenonen, puh 040 556 6132, kaisu-maija.nenonen(at)loviisa.fi

Alue: Loviisa, Askola, Espoo, Helsinki, Järvenpää, Kerava, Lapinjärvi, Myrskylä, Mäntsälä, Nurmijärvi, Pornainen, Pukkila, Porvoo, Sipoo, Tuusula, Vantaa

Mikkelin kaupunki

Mikkelin kaupunki, Kunnanmäki 7, 50600 MIKKELI

Lomituspalvelupäällikkö Arto Pulkkinen, puh. 0400 651 302, arto.pulkkinen (at) mikkeli.fi

Alue: Mikkeli, Hirvensalmi, Kangasniemi, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Mäntyharju, Pieksämäki, Puumala, Savitaipale, Taipalsaari

Muhoksen kunta

Muhoksen kunta, PL 39, 91501 MUHOS

Lomituspalvelujohtaja Seija Virkkala, puh. 044 497 0801, seija.virkkala (at) muhos.fi

Alue: Muhos, Hailuoto, Ii, Kempele, Liminka, Lumijoki, Oulu, Pudasjärvi, Siikajoki,  Tyrnävä, Utajärvi

Nivalan kaupunki

Nivalan kaupunki, PL 10, 85501 NIVALA

Lomituspalvelujohtaja Markus Rauma, puh. 040 344 7260, markus.rauma (at) nivala.fi

Alue: Nivala, Sievi, Ylivieska

P–S

Parikkalan kunta

Parikkalan kunta, Akapohjantie 4, 59510 SAARI

Lomituspalvelupäällikkö Liisa Heino, puh. 044 781 1364, liisa.heino (at) parikkala.fi

Alue: Parikkala, Enonkoski, Imatra, Rautjärvi, Ruokolahti, osa Savonlinnan aluetta (osa Savonlinnan alueesta kuuluu Rantasalmen paikallisyksikköön)

Pedersöre avbytarservice

Pedersöre avbytarservice, Skrufvilagatan 2, 68910 BENNÄS

Chef för avbytarservicen Hanna Björk, puh. 06 785 0160, hanna.bjork(at)pedersore.fi

Alue: Pedersöre, Kokkola, Korsnäs, Kruunupyy, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö, Kunnantie 1, 75700 VALTIMO

Vt. lomituspalvelupäällikkö Riitta Juntunen, puh. 040 104 1010, riitta.juntunen(at)nurmes.fi

Alue: Juuka, Lieksa, Nurmes

Posion kunta

Posion kunta, Kirkkotie 1, 97900 POSIO

Lomituspäällikkö Janne Pätsi, puh. 040 801 2222, janne.patsi (at) posio.fi

Alue: Posio, Kuusamo, Taivalkoski

Pöytyän kunta

Pöytyän kunta, Yläneentie 11 B, 21870 RIIHIKOSKI

Lomitusasiamies Merja Haavisto, puh. 040 672 2912, merja.haavisto (at) poytya.fi

Alue: Pöytyä, Aura, Loimaa, Oripää

Rantasalmen kunta

Rantasalmen kunta, Poikkitie 2, 58900 RANTASALMI

Lomituspäällikkö Harri Tillman, puh. 040 160 3751, harri.tillman (at) rantasalmi.fi

Alue: Rantasalmi, Joroinen, Juva, Sulkava, osa Savonlinnan aluetta (osa Savonlinnan alueesta kuuluu Parikkalan paikallisyksikköön)

Reisjärven kunta

Reisjärven kunta, Reisjärventie 8 A, 85900 REISJÄRVI

Lomatoimenjohtaja Urpo Åvist, puh. 040 300 8225, urpo.avist (at) reisjarvi.fi

Alue: Reisjärvi, Haapajärvi, Kärsämäki, Pyhäjärvi

Ristijärven kunta

Ristijärven kunta, Aholantie 25, 88400 RISTIJÄRVI

Lomituspäällikkö Merja Kemppainen, puh. 044 715 9360, merja.kemppainen (at) ristijarvi.fi

Alue: Ristijärvi, Hyrynsalmi, Paltamo, Puolanka, Suomussalmi

Sallan kunta

Sallan kunta, Postipolku 3, 98900 SALLA

Lomituspäällikkö Henna Moilanen, 040 506 1563, henna.moilanen(at)salla.fi

Alue: Salla, Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski

Salo/lomituspalvelut

Salo/lomituspalvelut, Örninkatu 15, 24100 SALO

Lomituspalvelupäällikkö Elina Suominen, puh. 044 778 7102, elina.suominen (at) salo.fi

Alue: Salo, Hanko, Inkoo, Kaarina, Kemiönsaari, Kirkkonummi, Koski TL, Lieto, Lohja, Marttila, Parainen, Paimio, Raasepori, Salo, Sauvo, Siuntio, Turku

Sastamalan lomituspalvelut

Sastamalan lomituspalvelut, Uotsolantie 49, 38460 SASTAMALA

Lomituspalvelupäällikkö Raili Puro, puh. 050 406 3115, raili.puro(at)sastamala.fi

Alue: Sastamala, Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Pälkäne, Ruovesi, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut, Hallintotie 5, 92700 KESTILÄ

Lomituspalvelujohtaja Merja Koistinen, puh. 044 511 8236, merja.koistinen(at)siikalatva.fi

Alue: Siikalatva, Pyhäntä, Vaala, Kajaanista Vuolijoen alue

Sodankylän kunta

Sodankylän kunta, PL 60, 99601 SODANKYLÄ

Maaseutupäällikkö Eini Kivilompolo, puh. 040 548 1674, eini.kivilompolo (at) sodankyla.fi

Alue: Sodankylä, Enontekiö, Inari, Kittilä, Utsjoki

Sotkamon kunta

Sotkamon kunta, Markkinatie 1, 88600 SOTKAMO

Lomituspäällikkö Eeva Halonen, puh. 044 750 2171, eeva.halonen (at) sotkamo.fi

Alue: Sotkamo, Kuhmo, Kajaani lukuun ottamatta Vuolijoen aluetta (Vuolijoen aluetta hoitaa Siikalatvan paikallisyksikkö)

Sysmän kunta

Sysmän kunta, Valittulantie 5, 19700 SYSMÄ

Lomituspalvelujohtaja Taina Blomqvist, puh. 044 713 4514, taina.blomqvist (at) sysma.fi

Alue: Sysmä, Asikkala, Forssa, Hartola, Heinola, Hollola, Humppila, Jokioinen, Joutsa, Kuhmoinen, Kärkölä, Luhanka, Padasjoki, Pertunmaa, Somero, Tammela, Toivakka, Ypäjä

T–Y

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut, Järnefeltintie 1, 82600, TOHMAJÄRVI

Lomituspäällikkö Salla Heinonen, puh. 040 105 4040, salla.heinonen (at) tohmajarvi.fi

Alue: Tohmajärvi, Joensuu, Kitee, Rääkkylä

Toholammin kunta

Toholammin kunta, Lampintie 5, 69300 TOHOLAMPI

Lomituspalvelujohtaja Sanna Niemi, puh. 040 150 5220, sanna.niemi (at) toholampi.fi

Alue: Toholampi, Kannus, Lestijärvi sekä Kokkolan kaupungista Ullavan, Kälviän ja Lohtajan alueet

Vehmaan kunta

Vehmaan kunta, Mynämäentie 121, 23200 VINKKILÄ

Lomitustoimenjohtaja Pirjo Mäntynen, puh. 050 408 7471, pirjo.mantynen (at) vehmaa.fi

Alue: Vehmaa, Eura, Eurajoki, Harjavalta, Huittinen, Kokemäki, Kustavi, Laitila, Masku, Mynämäki, Naantali, Nakkila, Nousiainen, Punkalaidun, Pyhäranta, Raisio, Rauma, Rusko, Säkylä, Taivassalo, Uusikaupunki

Ylitornion kunta

Ylitornion kunta, Alkkulanraitti 55, 95601 YLITORNIO

Lomituspalvelupäällikkö Teija Kannala, puh. 040 487 7247, teija.kannala (at) ylitornio.fi

Alue: Ylitornio, Kemi, Keminmaa, Kolari, Muonio, Pello, Ranua, Rovaniemi, Simo, Tervola, Tornio

Ota yhteyttä

Soita asiakaspalveluumme 029 435 2650

Lähetä suojattua sähköpostia

Hae Mela-asiamiestä

Anna palautetta

Jätä yhteydenottopyyntö