Hoppa över navigering

De lokala enheternas kontaktinformation (på finska)

A–N

Alajärven kaupunki

Alajärven kaupunki, Alvar Aallon tie 1, 62900 ALAJÄRVI

Vt. lomatoimenjohtaja Sirpa Haukilehto, puh. 06 2412 2617, sirpa.haukilehto (at) alajarvi.fi

Alue: Alajärvi, Soini, Vimpeli

Alavuden kaupunki

Alavuden kaupunki, Kuulantie 6, 63300 ALAVUS,

Lomituspalvelupäällikkö Mari Ylinen, puh. 040 541 4052, mari.ylinen (at) alavus.fi

Alue: Alavus, Kuortane, Ähtäri

Haapaveden kaupunki

Haapaveden kaupunki, PL 40, 86601 HAAPAVESI

Lomituspalvelupäällikkö Tuija Naakka, puh. 044 759 1317, tuija.naakka (at) haapavesi.fi

Alue: Haapavesi, Oulainen, Raahe

Honkajoen kunta

Honkajoen kunta, Porhontie 5, 38950 HONKAJOKI

Lomituspalvelujohtaja Sirpa Poikelispää, puh. 050 577 5219, sirpa.poikelispaa (at) honkajoki.fi

Alue: Honkajoki, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kihniö, Merikarvia, Parkano, Pomarkku, Pori, Siikainen, Ulvila

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut

Iisalmen kaupunki/Ylä-Savon lomituspalvelut, PL 10, 74101 IISALMI

Lomatoimenjohtaja Heli Aamuvuori, puh. 040 543 49 10, heli.aamuvuori (at) iisalmi.fi

Alue: Iisalmi, Kiuruvesi, Lapinlahti, Sonkajärvi, Vieremä

Kalajoen kaupunki

Kalajoen kaupunki, Kalajoentie 5, 85100 KALAJOKI

Lomatoimenjohtaja Hanna Nikupaavo, puh. 08 46 911, hanna.nikupaavo (at) kalajoki.fi

Alue: Kalajoki, Alavieska, Merijärvi, Pyhäjoki

Kauhavan lomatoimi

Kauhavan lomatoimi, Jääkärintie 80, 62420 KORTESJÄRVI

Lomituspalvelupäällikkö Pirjo Luoma, 06 2412 9445, pirjo.luoma (at) kauhava.fi

Alue: Kauhava, Evijärvi, Lappajärvi

Kaustisen kunta

Kaustisen kunta, PL 10, 69601 KAUSTINEN

Lomituspalvelupäällikkö Hilkka Kalliokoski, puh. 050 318 0346, hilkka.kalliokoski (at) kaustinen.fi

Alue: Kaustinen, Perho, Veteli, Halsua

Keuruun kaupunki

Keuruun kaupunki, Multiantie 5, 42700 KEURUU

Lomituspäällikkö Arja Kolu puh. 0400 389 525, arja.kolu (at) keuruu.fi

Alue: Keuruu, Hankasalmi, Jyväskylä, Jämsä, Karstula, Kannonkoski, Konnevesi, Kinnula, Kivijärvi, Kyyjärvi, Laukaa, Multia, Muurame, Mänttä-Vilppula, Petäjävesi, Pihti-pudas, Saarijärvi, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski

Kouvolan kaupunki

Kouvolan kaupunki, Vanhamaantie 17, 47200 ELIMÄKI

Lomituspalvelujohtaja Mervi Taimisto, puh. 020 615 4726, mervi.taimisto (at) kouvola.fi

Alue: Kouvola, Hamina, Iitti, Kotka, Lahti, Miehikkälä, Orimattila, Pyhtää, Virolahti, Loviisasta Ruotsinpyhtään alue

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut

Kuopion kaupunki/Sydän-Savon lomituspalvelut, Maaningantie 32, 71750 MAANINKA

Lomituspalvelujohtaja Mirja Jestoi, puh. 044 748 8215, mirja.jestoi (at) kuopio.fi

Alue: Kuopio, Heinävesi, Kaavi, Keitele, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto

Kurikan kaupunki

Kurikan kaupunki, PL 12, 61601 JALASJÄRVI

Lomituspalvelupäällikkö Annikki Viertola, puh. 044 550 2873, annikki.viertola (at) kurikka.fi

Alue: Kurikka, Ilmajoki, Isokyrö, Laihia, Lapua, Seinäjoki

Lempäälän kunta, lomituspalvelut

Lempäälän kunta, lomituspalvelut, PL 36, 37501 LEMPÄÄLÄ

Lomituspalvelupäällikkö Sakari Eerola, puh. 050 383 0633, sakari.eerola (at) lempaala.fi

Alue: Lempäälä, Akaa, Juupajoki, Kangasala, Orivesi, Pirkkala, Pälkäne, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti

Liperin kunta, lomituspalvelut

Liperin kunta, lomituspalvelut, Kirkkotie 5, 83400 VIINIJÄRVI

Lomasihteeri Anita Keronen, puh. 040 703 0274, anita.keronen (at) liperi.fi

Alue: Liperi, Ilomantsi, Joensuu, Kontiolahti, Outokumpu, Polvijärvi

Loviisan kaupunki

Loviisan kaupunki, Bäckasinkuja 1, 07880 LILJENDAL

Lomituspalvelujen esimies Ann-Katrin Ranta-Fransman, puh. 040 556 6132, ann-katrin.ranta-fransman (at) loviisa.fi

Alue: Loviisa, Askola, Espoo, Helsinki, Järvenpää, Kerava, Lapinjärvi, Myrskylä, Mäntsälä, Nurmijärvi, Pornainen, Pukkila, Porvoo, Sipoo, Tuusula, Vantaa

Maatalous- ja lomituspalvelut, Hämeenlinnan kaupunki

Maatalous- ja lomituspalvelut, Hämeenlinnan kaupunki, Turuntie 4-6, 13130 HÄMEENLINNA

Maatalous- ja lomituspäällikkö Kaisa Tyrni, puh. 040 869 6423, kaisa.tyrni (at) hameenlinna.fi

Alue: Hämeenlinna, Hattula, Hausjärvi, Hyvinkää, Janakkala, Karkkila, Loppi, Riihimäki, Vihti

Mikkelin kaupunki

Mikkelin kaupunki, Kunnanmäki 7, 50600 MIKKELI

Lomituspalvelupäällikkö Arto Pulkkinen, puh. 0400 651 302, arto.pulkkinen (at) mikkeli.fi

Alue: Mikkeli, Hirvensalmi, Kangasniemi, Mäntyharju, Pieksämäki, Puumala

Muhoksen kunta

Muhoksen kunta, PL 39, 91501 MUHOS

Lomituspalvelujohtaja Seija Virkkala, puh. 044 497 0801, seija.virkkala (at) muhos.fi

Alue: Muhos, Hailuoto, Ii, Kempele, Liminka, Lumijoki, Oulu, Pudasjärvi, Raahe, Siikajoki, Siikalatva, Tyrnävä, Utajärvi

Nivalan kaupunki

Nivalan kaupunki, PL 10, 85501 NIVALA

Lomituspalvelujohtaja Markus Rauma, puh. 040 344 7260, markus.rauma (at) nivala.fi

Alue: Nivala, Sievi, Ylivieska

P–S

Parikkalan kunta

Parikkalan kunta, Akapohjantie 4, 59510 SAARI

Lomituspalvelupäällikkö Liisa Heino, puh. 044 781 1364, liisa.heino (at) parikkala.fi

Alue: Parikkala, Enonkoski, Imatra, Rautjärvi, Ruokolahti, osa Savonlinnan aluetta (osa Savonlinnan alueesta kuuluu Rantasalmen paikallisyksikköön)

Pedersöre avbrytarservice

Pedersöre avbrytarservice, Skrufvilagatan 2, 68910 BENNÄS

T.f chef för avbytarservicen Maria Berglund, puh. 06 785 0164, maria.berglund (at) pedersore.fi

Alue: Pedersöre, Kokkola, Korsnäs, Kruunupyy, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa, Vöyri

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö

Pielisen Karjalan lomituksen paikallisyksikkö, Kunnantie 1, 75700 VALTIMO

Lomituspalvelupäällikkö Erja Pelkonen, puh. 040 104 1014, erja.pelkonen (at) valtimo.fi

Alue: Valtimo, Juuka, Lieksa, Nurmes

Posion kunta

Posion kunta, Kirkkotie 1, 97900 POSIO

Lomituspäällikkö Janne Pätsi, puh. 040 801 2222, janne.patsi (at) posio.fi

Alue: Posio, Kuusamo, Taivalkoski

Pöytyän kunta

Pöytyän kunta, Yläneentie 11 B, 21870 RIIHIKOSKI

Lomitusasiamies Merja Haavisto, puh. 040 672 2912, merja.haavisto (at) poytya.fi

Alue: Pöytyä, Aura, Loimaa, Oripää

Rantasalmen kunta

Rantasalmen kunta, Poikkitie 2, 58900 RANTASALMI

Lomituspäällikkö Harri Tillman, puh. 040 160 3751, harri.tillman (at) rantasalmi.fi

Alue: Rantasalmi, Joroinen, Juva, Sulkava, osa Savonlinnan aluetta (osa Savonlinnan alueesta kuuluu Parikkalan paikallisyksikköön)

Reisjärven kunta

Reisjärven kunta, Reisjärventie 8 A, 85900 REISJÄRVI

Lomatoimenjohtaja Urpo Åvist, puh. 040 300 8225, urpo.avist (at) reisjarvi.fi

Alue: Reisjärvi, Haapajärvi, Kärsämäki, Pyhäjärvi

Ristijärven kunta

Ristijärven kunta, Aholantie 25, 88400 RISTIJÄRVI

Lomituspäällikkö Merja Kemppainen, puh. 044 715 9360, merja.kemppainen (at) ristijarvi.fi

Alue: Ristijärvi, Hyrynsalmi, Paltamo, Puolanka, Suomussalmi

Sallan kunta

Sallan kunta, Postipolku 3, 98900 SALLA

Lomituspäällikkö Tanja Aska, puh. 040 508 1563, tanja.aska (at) salla.fi

Alue: Salla, Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski

Salo/lomituspalvelut

Salo/lomituspalvelut, Örninkatu 15, 24100 SALO

Lomituspalvelupäällikkö Elina Suominen, puh. 044 778 7102, elina.suominen (at) salo.fi

Alue: Salo, Hanko, Inkoo, Kaarina, Kemiönsaari, Kirkkonummi, Koski TL, Lieto, Lohja, Marttila, Parainen, Paimio, Raasepori, Salo, Sauvo, Siuntio, Turku

Sastamalan lomituspalvelut

Sastamalan lomituspalvelut, Uotsolantie 49, 38460 SASTAMALA

Lomituspalvelupäällikkö Raili Puro, puh. 050 406 3115, raili.puro (at) sastamala.fi

Alue: Sastamala, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Nokia, Ruovesi, Virrat, Ylöjärvi

Savitaipaleen kunta

Savitaipaleen kunta, Kirkkotie 6, 54800 SAVITAIPALE

Lomituspalvelujohtaja Virpi Kallio, puh. 040 775 8845, virpi.kallio (at) savitaipale.fi

Alue: Savitaipale, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Taipalsaari

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut

Siikalatvan kunta, lomituspalvelut, Hallintotie 5, 92700 KESTILÄ

Lomituspalvelujohtaja Merja Koistinen, puh. 044 511 8236, merja.koistinen (at) siikalatva.fi

Alue: Siikalatva, Pyhäntä, Vaala, Kajaanista Vuolijoen alue

Sodankylän kunta

Sodankylän kunta, PL 60, 99601 SODANKYLÄ

Maaseutupäällikkö Eini Kivilompolo, puh. 040 548 1674, eini.kivilompolo (at) sodankyla.fi

Alue: Sodankylä, Enontekiö, Inari, Kittilä, Utsjoki

Sotkamon kunta

Sotkamon kunta, Markkinatie 1, 88600 SOTKAMO

Lomituspäällikkö Eeva Halonen, puh. 044 750 2171, eeva.halonen (at) sotkamo.fi

Alue: Sotkamo, Kuhmo, Kajaani lukuun ottamatta Vuolijoen aluetta (Vuolijoen aluetta hoitaa Siikalatvan paikallisyksikkö)

Suupohjan maatalouslomitus

Suupohjan maatalouslomitus, PL 112, 61801 KAUHAJOKI

Lomatoimensihteeri Piia Kesti, puh. 043 824 2829, piia.kesti (at) suupohja.fi

Alue: Isojoki, Kauhajoki, Karijoki, Kristiinankaupunki, Teuva

Sysmän kunta

Sysmän kunta, Valittulantie 5, 19700 SYSMÄ

Lomituspalvelujohtaja Taina Blomqvist, puh. 044 713 4514, taina.blomqvist (at) sysma.fi

Alue: Sysmä, Asikkala, Hartola, Hollola, Heinola, Joutsa, Kuhmoinen, Kärkölä, Luhanka, Toivakka, Padasjoki, Pertunmaa

T–Y

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut

Tohmajärven kunta/Keski-Karjalan lomituspalvelut, Järnefeltintie 1, 82600, TOHMAJÄRVI

Lomituspäällikkö Salla Heinonen, puh. 040 105 4040, salla.heinonen (at) tohmajarvi.fi

Alue: Tohmajärvi, Joensuu, Kitee, Rääkkylä

Toholammin kunta

Toholammin kunta, Lampintie 5, 69300 TOHOLAMPI

Lomituspalvelujohtaja Sanna Niemi, puh. 040 150 5220, sanna.niemi (at) toholampi.fi

Alue: Toholampi, Kannus, Lestijärvi sekä Kokkolan kaupungista Ullavan, Kälviän ja Lohtajan alueet

Vehmaan kunta

Vehmaan kunta, Mynämäentie 121, 23200 VINKKILÄ

Lomitustoimenjohtaja Pirjo Mäntynen, puh. 050 408 7471, pirjo.mantynen (at) vehmaa.fi

Alue: Vehmaa, Eura, Eurajoki, Harjavalta, Huittinen, Kokemäki, Kustavi, Laitila, Masku, Mynämäki, Naantali, Nakkila, Nousiainen, Punkalaidun, Pyhäranta, Raisio, Rauma, Rusko, Säkylä, Taivassalo, Uusikaupunki

Ylitornion kunta

Ylitornion kunta, Alkkulanraitti 55, 95601 YLITORNIO

Lomituspalvelupäällikkö Teija Kannala, puh. 040 487 7247, sirkka.tirroniemi (at) ylitornio.fi

Alue: Ylitornio, Kemi, Keminmaa, Kolari, Muonio, Pello, Ranua, Rovaniemi, Simo, Tervola, Tornio

Ypäjän kunta

Ypäjän kunta, Perttulantie 20, 32100 YPÄJÄ

Lomituspalvelupäällikkö Karita Jarvelä, puh. 02 7626 5210, karita.jarvela (at) ypaja.fi

Alue: Ypäjä, Forssa, Humppila, Jokioinen, Somero, Tammela

Ta kontakt

Ring vår kundtjänst 029 435 2650

Skicka skyddad e-post

Sök ombudsmännens kontaktuppgifter

Ge respons

Be oss kontakta dig